Program

PROGRAMUL CUPEI MONDIALE MASCULINE 2015/16

::::: Klingenthal, Germania – HS140 – 20-22 noiembrie :::::

Vineri, 20 noiembrie – calificări, ora 19:00

Sâmbătă, 21 noiembrie – etapă pe echipe, ora 17:15

Duminică, 22 noiembrie – etapă individuală, ora 15:00

___________________________________________

::::: Ruka, Finlanda – HS142 – 26-28 noiembrie :::::

Joi, 26 noiembrie – calificări, ora 18:00

Vineri, 27 noiembrie – etapă individuală, ora 18:00

Sâmbătă, 28 noiembrie – etapă individuală, ora 17:00

_________________________________________________

::::: Lillehammer, Norvegia – HS138 – 4-6 decembrie :::::

Vineri, 4 decembrie – calificări, ora 21:15

Sâmbătă, 5 decembrie – etapă individuală, ora 17:45

Duminică, 6 decembrie – etapă individuală, ora 15:45

__________________________________________________

::::: Nizhny Tagil, Rusia – HS134 – 11-13 decembrie :::::

Vineri, 11 decembrie – calificări, ora 16:00

Sâmbătă, 12 decembrie – etapă individuală, ora 17:00

Duminică, 13 decembrie – etapă individuală, ora 16:00

___________________________________________________

::::: Engelberg, Elveția – HS137 – 18-20 decembrie :::::

Vineri, 18 decembrie – calificări, ora 15:00

Sâmbătă, 19 decembrie – etapă individuală, ora 15:15

Duminică, 20 decembrie – etapă individuală, ora 15:15

______________________________________________________

::::: TURNEUL CELOR 4 TRAMBULINE :::::

::::: Oberstdorf, Germania – HS137 – 28-29 decembrie :::::

Luni, 28 decembrie – calificări, ora 18:15

Marți, 29 decembrie – etapa 1, ora 18:15

::::: Garmisch-Partenkirchen, Germania – HS140 – 31 decembrie-1 ianuarie :::::

Joi, 31 decembrie – calificări, ora 15:00

Vineri, 1 ianuarie – etapa 2, ora 15:00

::::: Innsbruck, Austria – HS130 – 2-3 ianuarie :::::

Sâmbătă, 2 ianuarie – calificări, ora 15:00

Duminică, 3 ianuarie – etapa 3, ora 15:00

::::: Bischofshofen, Austria – HS140 – 5-6 ianuarie :::::

Marți, 5 ianuarie – calificări, ora 18:00

Miercuri, 6 ianuarie – etapa 4, ora 18:00

____________________________________________________

::::: Willingen, Germania – HS145 – 8-10 ianuarie :::::

Vineri, 8 ianuarie – calificări, ora 19:00

Sâmbătă, 9 ianuarie – etapă pe echipe, ora 19:00

Duminică, 10 ianuarie – etapă individuală, oră 16:45

_____________________________________________________________________

::::: CAMPIONATELE MONDIALE FIS DE ZBOR, Tauplitz/Bad Mitterndorf – HS225 – 14-17 ianuarie :::::

Joi, 14 ianuarie – calificări, ora 14:00

Vineri, 15 ianuarie – manșele 1-2, ora 14:00

Sâmbătă, 16 ianuarie – manșele 3-4, ora 15:00

Duminică, 17 ianuarie – etapă pe echipe, ora 15:00

______________________________________________________

::::: Zakopane, Polonia – HS134 – 22-24 ianuarie :::::

Vineri, 22 ianuarie – calificări, ora 19:00

Sâmbătă, 23 ianuarie – etapă pe echipe, ora 17:00

Duminică, 24 ianuarie – etapă individuală, ora 17:00

__________________________________________________

::::: Sapporo, Japonia – HS134 – 29-31 ianuarie :::::

Vineri, 29 ianuarie – calificări, ora 10:00

Sâmbătă, 30 ianuarie – etapă individuală, ora 09:30

Duminică, 31 ianuarie – etapă individuală, ora 03:00

__________________________________________________

::::: Oslo, Norvegia – HS134 – 5-7 februarie :::::

Vineri, 5 februarie – calificări, ora 18:30

Sâmbătă, 6 februarie – etapă pe echipe, ora 17:00

Duminică, 7 februarie – etapă individuală, 15:15

_______________________________________________

::::: Trondheim, Norvegia – HS140 – 9-10 februarie :::::

Marți, 9 februarie – calificări, ora 20:00

Miercuri, 10 februarie – etapă individuală, ora 18:00

______________________________________________

::::: Vikersund, Norvegia – HS225 – 12-14 februarie :::::

Vineri, 12 februarie – etapa individuală anulată la Oslo, reprogramată, ora 21:00

Sâmbătă, 13 februarie – etapă individuală, ora 17:00

Duminică, 14 februarie, etapă individuală, ora 17:00

______________________________________________

::::: Lahti, Finlanda – HS130 – 19-21 februarie :::::

Vineri, 19 februarie – calificări, ora 17:00

Vineri, 19 februarie – etapă individuală (o competiție de la Ruka reprogramată), ora 18:00

Sâmbătă, 20 februarie – etapă pe echipe, ora 17:30

Duminică, 21 februarie – etapă individuală, ora 16:00

______________________________________________

::::: Kuopio, Finlanda – HS127 – 22-23 februarie :::::

Luni, 22 februarie – calificări, ora 19:00

Marți, 23 februarie – etapă individuală, ora 20:00

______________________________________________

::::: Almaty, Kazahstan – HS140 – 26-28 februarie :::::

Vineri, 26 februarie – calificări, ora 14:00

Sâmbătă, 27 februarie – etapă individuală, ora 14:00

Duminică, 28 februarie – etapă individuală, ora 14:00

________________________________________________

::::: Wisla, Polonia – HS134 – 3-5 martie :::::

Joi, 3 martie – calificări, ora 19:00

Vineri, 4 martie – etapă individuală, ora 21:30

Sâmbătă, 5 martie – etapă individuală, ora 17:00

________________________________________________

::::: Titisee-Neustadt, Germania – HS142 – 11-13 martie :::::

Vineri, 11 martie – calificări, ora 15:00

Sâmbătă, 12 martie – etapă individuală, ora 14:00

Duminică, 13 martie – etapă individuală, ora 14:45

_____________________________________________

::::: Planica, Slovenia – HS225 – 17-20 martie :::::

Joi, 17 martie – calificări, ora 12:00

Vineri, 18 martie – etapă individuală, ora 16:15

Sâmbătă, 19 martie – etapă pe echipe, ora 11:00

Duminică, 20 martie – etapă individuală, ora 11:00

*programul poate suferi modificări cauzate de condițiile meteorologice sau alte evenimente neplăcute

——————————————————————————————————————————————————————————————————————

PROGRAMUL CUPEI MONDIALE FEMININE 2015/16

::::: Lillehammer, Norvegia – HS100 – 4 decembrie :::::

Vineri, 4 decembrie – ora 16:00

____________________________________________

::::: Nizhny Tagil, Rusia – HS100 – 12-13 decembrie :::::

Sâmbătă, 12 decembrie – ora 14:00

Duminică, 13 decembrie – ora 13:00

_____________________________________________

::::: Sapporo, Japonia – HS100 – 16-17 ianuarie :::::

Sâmbătă, 16 ianuarie – ora 04:00

Duminică, 17 ianuarie – ora 04:00

_____________________________________________

::::: Zao, Japonia – HS106 – 22-23 ianuarie :::::

Vineri, 22 ianuarie – ora 10:00

Sâmbătă, 23 ianuarie – ora 09:45

______________________________________________

::::: Oberstdorf, Germania – HS106 – 30-31 ianuarie :::::

Sâmbătă, 30 ianuarie – ora 16:30

Duminică, 31 ianuarie – ora 16:30

______________________________________________

::::: Oslo, Norvegia – HS134 – 4 februarie :::::

Joi, 4 februarie – ora 18:00

______________________________________________

::::: Hinzenbach, Austria – HS94 – 6-7 februarie :::::

 Sâmbătă, 6 februarie – ora 14:00

Duminică, 7 februarie – ora 13:30

______________________________________________

::::: Ljubno, Slovenia – HS95 – 13-14 februarie :::::

Sâmbătă, 13 februarie – ora 15:00

Duminică, 14 februarie – ora 15:00

______________________________________________

::::: Lahti, Finlanda – HS100 – 19 februarie :::::

Vineri, 19 februarie – ora 09:00

______________________________________________

::::: Almaty, Kazahstan – HS106 – 27-28 februarie :::::

Sâmbătă, 27 februarie – ora 11:00

Duminică, 28 februarie – ora 11:00

_______________________________________________

::::: Râșnov, România – HS100 – 5-6 martie :::::

Sâmbătă, 5 martie – ora 13:30

Duminică, 6 martie – ora 13:30

*toate etapele sunt individuale

**programul poate suferi modificări cauzate de condițiile meteorologice sau alte evenimente neplăcute